Kalendar događanja

Srpanj 2020
Pon
Uto
Sri
Čet
Pet
Sub
Ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Osječko ljeto kulture 2020.

Ovogodišnje Osječko ljeto kulture održat će se od 29. lipnja do 8. srpnja 2020. I ove godine je pripremljen bogat program koji donosimo u nastavku.


Program:

 

Ponedjeljak, 29. lipnja 2020.

 

21:00 sati - Premijera OLJK 2020. "20 godina OLJK-a" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)

21:30 sati - Rade Šerbedžija i Zapadni kolodvor (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)

 

Utorak, 30. lipnja 2020.

 

18:00 sati - Književna tribina "Knjigom u pleksus" (Lokacija: GISKO)

20:00 sati - Izložba "Međunarodno studentsko biennale" (Lokacija: Galerija Knifer)


Srijeda, 1. srpnja 2020.

 

18:00 sati - Književna tribina "Knjigom u pleksus" (Lokacija: GISKO)

19:30 - Drama "Buđenje" (Lokacija: Barutana"

21:00 sati - Predstava za djecu "Mali vitez Don Kihot i štitonoša Sancho" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku)


Četvrtak, 2. srpnja 2020.

 

10:00 sati - kreativna radionice "Vjerovali ili ne" (Lokacija: GISKO)

18:00 sati: izložba "Španjolski majstori" (Lokacija: Muzej Slavonije)

19:00 sati - Izložba "Angelus! – sakralna umjetnost iz zbirke MLU" (Lokacija: Muzej likovnih umjetnosti)

21:00 sati - Predstava za djecu "Mali vitez Don Kihot i štitonoša Sancho" (repriza) (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku)

 

Petak, 3. srpnja 2020.

 

10:00 sati - kreativna radionice "Vjerovali ili ne" (Lokacija: GISKO)

18:00 sati - Okrugli stol "Uloga udruženja u kulturnom životu zajednice" (Lokacija: Stara pekara)

21:00 sat - komična drama "Potpuni stranci" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)

21:00 sat - Filmska večer "Lego film 2" (Lokacija: Perivoj kralja Tomislava)

23:00 sata - Filmska večer "Granica" (Lokacija: Perivoj kralja Tomislava)

 

Subota, 4. srpnja 2020.

 

10:00 sati - kreativna radionice "Vjerovali ili ne" (Lokacija: GISKO)

18:00 sati Radionica - "Tikva mala, a stotinu šara" (Lokacija: Muzej Slavonije)

18:00 sati - OLJKIĆ - svečano otvorenje (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

18:30 sati - koncert "Glazbena škola Franje Kuhača Osijek" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:30 sati - Monodrama "Popis" (Lokacija: Barutana)

21:00 sati - koncert "Gitaristički Kvartet „40 fingers“, Italija" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)

21:00 sat - Filmska večer "Spider-man: novi svijet" (Lokacija: Perivoj kralja Tomislava)

23:00 sata - FIlmska večer "Jocker" (Lokacija: Perivoj kralja Tomislava)


Nedjelja, 5. srpnja 2020.

 

10:00 sati - Predstava za djecu "Putovanje kroz Zbrdazdoliju" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

17:00 sati - Film "Ringe ringe raja" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:00 sati - predstava za djecu "Sretna kućica" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:00 sati - Ulični teatar (Lokacija: Dvorište Kazamata)

20:00 sati - izložba "Nostalgija – nevrijeme vremena" (Lokacija: Galerija Kazamat)

21:00 sati - Melodrama "Boksačko srce" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog - Zamjenski prostor: Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku)

21:00 sat - Koncert "Konstantin Krasnitski" [Lokacija: Kulturni centar)

 

Ponedjeljak, 6. srpnja 2020.

 

10:00 sati - predstava za djecu "Sretna kućica" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

17:00 sati - likovna radionica za djecu "Waldingerionica" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

18:00 sati - radionica za djecu "Mudra glava" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:00 sati - predstava za djecu "Zamisli" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:30 sati - Svečano otkrivanje spomen ploče Lavoslavu Ružički (Lokacija: Trg Svetog Trojstva 4)

21:00 sati - Drama "Višnjik" (Lokacija: Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta)

 

Utorak, 7. srpnja 2020.

 

17:00 sati - likovna radionica za djecu "Waldingerionica" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

18:00 sati - radionica za djecu "Mudra glava" (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:00 sati - "Bajka" završni ispit iz glume studenata AUKOS (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

19:00 sati - Promocija knjige "Zvijezda Baruna Beckersa" (Lokacija: Muzej Slavonije)

19:30 sati - "Osijek cabaret" završni ispit iz glume studenata AUKOS (Lokacija: dvorište III. gimnazije)

20:00 sati - Izložba "Vrijeme bez namjere" (Lokacija: Galerija Waldinger)

21:00 sati - Drama "Jedna od sestara" (Lokacija: Barutana)

21:00 sati - Drama "Višnjik" (repriza) (Lokacija: Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta)

 

Srijeda, 8. srpnja 2020.

 

19:00 sati - promocija stip slikovnice i izložba "Bon ton iza duge" (Lokacija: GISKO)

21:00 sati - koncert "Ansambl Lado" (Lokacija: Trg Vatroslava Lisinskog)

 

 

Izvor: osijek031.com